Resultat Finspångspaddeln den 6/5 2007  (med reservation för eventuella fel).
Som Pdf 

Deltagande klubbar, företag & andra konstellationer
Brunnsvikens KK
Bråvikens KK
Castrol
Finspångs KK
Katrineholms KK
Kinda Kajak
KK Eskimå
KK Glid
KK Kungsörnen
Kungälvs KK
Lidköpings KF
Linköpings KK
Malmö KK
Norrköping
Nyköpings KK
Näsets PK
Sollentuna KS
Stockholms PK
Tibro KK
Vaxholms KS
Vingåker
Örebro KF
Örnsbergs KS
K1, tävlingsklass D 18, 21 km,blå nummer
Plac Namn Klubb Tid
1 Michaela Jonsson Nyköpings KK 01:54:07
2 Melina Westerberg Bråvikens KK 02:11:00
K1, tävlingsklass H 18, 21 km, blå nummer
Plac Namn Klubb Tid
1 Filip Andreé Bråvikens KK 01:58:22
Joakim Nielsen Malmö KK  
K1, tävlingsklass H 22, 30 km, orange nummer
Plac Namn Klubb Tid
1 Mikael Westlén Vaxholms KS 02:19:37
2 Jacob Holst KK Eskimå 02:19:38
3 Magnus Siverbrant Malmö KK 02:19:40
4 Nicolas Place Brunnsvikens KK 02:21:36
5 Danny Hallmén Örebro KF 02:27:23
6 Björn Ljungberg Malmö KK 02:27:28
7 Magnus Ljungberg Malmö KK 02:39:08
8 Mattias Andersson Katrineholms KK  
9 Björn Granstedt Näsets PK  
10 Jonas Persson Nyköpings KK  
K1, tävlingsklass D14, 9 km, vita nummer
Plac Namn Klubb Tid
1 Klara Hellström Finspångs KK 00:53:16
2 Jessica Andreé Bråvikens KK 00:57:46
3 Julia Seger Stockholms PK 00:58:30
4 Lisa Eriksson Finspångs KK 01:02:33
K1, tävlingsklass H14, 9 km, vita nummer
Plac Namn Klubb Tid
1 Jimmy Seger Stockholms PK 00:46:27
2 Marcus Andersson Lidköpings KF 00:48:10
3 Joakim Lindberg Finspångs KK 00:48:33
4 Martin Larsson Finspångs KK 00:50:44
5 Dennis Lindberg Finspångs KK 00:51:44
6 Victor Andreé Bråvikens KK 00:56:20
K1, tävlingsklass D 16, 18 km, gula nummer
Plac Namn Klubb Tid
1 Jennie Halvarsson Finspångs KK 01:41:09
2 Josefin Carlsson KK Kungsörnen 01:43:40
3 Frida Eriksson Finspångs KK 01:43:43
4 Maja Wiberg Örebro KF 01:48:39
K1, tävlingsklass H 16, 18 km, gula nummer
Plac Namn Klubb Tid
1 Marcus Johansson Örebro KF 01:40:51
K1, motionsklass, 9 km, vita nummer
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 15 Urban Rinqvist Bråvikens KK 00:56:13
C2, tävlingsklass, 18 km, gula nummer
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 40 Sven Dahlgren/Lars Dahlgren Vingåker 02:17:53
39 Ulf Pettersson/Catharina Lindell Castrol  
K1, motionsklass, 18 km, gula nummer
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 41 Jonas Sääv Linköpings KK 01:49:31
2 43 Jon Bergström Kinda Kajak 01:50:46
3 42 Lars Sehnert Linköpings KK 01:54:29
K2, motionsklass, 18 km, gula nummer
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 46 Elin Norman/Anders Löfberg Sollentuna KS 02:18:13
K1, Veteraner herrar, 18 km, gula nummer
Plac Namn Klubb Klass Tid
1 Thomas Edhag Bråvikens KK H30 01:31:21
2 Lars Modig KK Glid H30 01:38:20
3 Jim Sandberg KK Glid H30 01:38:52
 
1 Per-Åke Carlsson Lidköpings KF H40 01:29:01
2 Lennart Skog Finspångs KK H40 01:47:04
3 Anders Löf Tibro KK H40 01:55:22
1 Stefan Wiberg Örebro KF H45 01:30:03
2 Mats Eriksson Örnsbergs KS H45 01:38:34
1 Ulf Eriksson Lidköpings KF H50 01:28:57
2 Stefan Andersson Kungälvs KK H50 01:38:31
3 Thomas Schumann Örnsbergs KS H50 01:38:36
4 Lars-Göran Gustavsson Linköpings KK H50 02:02:10
1 Jan Östlind Tibro KK H55 01:35:46
2 Roland Carlsson KK Glid H55 01:35:50
3 Bo Welander Tibro KK H55 01:41:29
4 Hans Hellström Finspångs KK H55 01:47:08
5 Christen Zetterström KK Glid H55 01:49:34
6 Mats Hallmén Örebro KF H55 01:51:32
 
1 Ove Emanuelsson Tibro KK H65 01:34:37
2 Laszlo Jóo Örnsbergs KS H65 01:45:36
3 Arne Wahlberg KK Glid H65 01:45:40
K1, Veteraner damer, 18 km, gula nummer
Plac Namn Klubb Klass Tid
1 Agneta Bergman Fredriksson Örnsbergs KS D45 01:47:06
2 Tussi Lovén Stockholms KK D45 01:57:39
Korrigerad resultatlist enligt åldersfaktorer.
Plac Namn Klubb Klass Hcp Tid
1 Ove Emanuelsson Tibro KK H65 01:21:09
2 Ulf Eriksson Lidköpings KF H50 01:22:48
3 Roland Carlsson KK Glid H55 01:26:37
4 Per-Åke Carlsson Lidköpings KF H40 01:26:50
5 Stefan Wiberg Örebro KF H45 01:27:04
6 Jan Östlind Tibro KK H55 01:27:39
7 Thomas Edhag Bråvikens KK H35 01:29:47
8 Laszlo Jóo Örnsbergs KS H65 01:30:34
9 Arne Wahlberg KK Glid H65 01:31:23
10 Stefan Andersson Kungälvs KK H50 01:32:11
11 Bo Welander Tibro KK H55 01:32:19
12 Tussi Lovén Stockholms KK D45 01:32:47
13 Thomas Schumann Örnsbergs KS H50 01:33:09
14 Agneta Bergman Fredriksson Örnsbergs KS D45 01:33:12
15 Mats Eriksson Örnsbergs KS H45 01:34:18
16 Hans Hellström Finspångs KK H60 01:35:32
17 Lars Modig KK Glid H30 01:37:41
18 Christen Zetterström KK Glid H60 01:38:23
19 Jim Sandberg KK Glid H30 01:38:34
20 Mats Hallmén Örebro KF H55 01:41:28
21 Lennart Skog Finspångs KK H40 01:44:43
22 Anders Löf Tibro KK H40 01:52:13
23 Lars-Göran Gustavsson Linköpings KK H50 01:55:25
Mika Ojala Norrköping H35
Anders Anefjärd Bråvikens KK H40
Bengt Seger Stockholms PK H45
Lennart Lindberg Finspångs KK H50