Resultat -05.

 

Resultatlista Lorepaddeln 2005-05-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagande klubbar, företag & andra konstellationer

 

 

 

Bråvikens KK

 

 

 

 

Castrol

 

 

 

 

Finspångs KK

 

 

 

 

Fridhemskanotisterna

 

 

 

 

Göteborgs KF

 

 

 

 

Huskvarna KK

 

 

 

 

Karlsbypaddlarna

 

 

 

 

Katrineholms KK

 

 

 

 

KFK Södertälje

 

 

 

 

KK Eskimå

 

 

 

 

KK Glid

 

 

 

 

KK Kungsörnen

 

 

 

 

Kungälvs KK

 

 

 

 

Lidköpings KF

 

 

 

 

Linköpings KK

 

 

 

 

Lödde KK

 

 

 

 

Malmö KK

 

 

 

 

Norrköping

 

 

 

 

Näsets PK

 

 

 

 

Reval Kayak Team

 

 

 

 

Sollentuna KS

 

 

 

 

Svärtinge

 

 

 

 

Tibro KK

 

 

 

 

Vaxholms KS

 

 

 

 

Vingåker

 

 

 

 

Örebro KF

 

 

 

 

Örnsbergs KS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass D14, 9 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Maja Wiberg

Örebro KF

 

00.53.12

2

 

Loe Hellström

Finspångs KK

 

00.56.42

3

 

Frida Eriksson

Finspångs KK

 

00.57.06

4

 

Josefin Carlsson

KK Kungsörnen

 

00.59.33

5

 

Lovisa Ljungholm

Katrineholms KK

 

01.05.28

6

 

Jennie Halvarsson

Finspångs KK

 

01.08.09

7

 

Klara Hellström

Finspångs KK

 

01.08.49

8

 

Jennie Björling

Finspångs KK

 

01.10.44

9

 

Sandra Sundqvist

Katrineholms KK

 

01.12.51

10

 

Frida Hellström

Finspångs KK

 

01.20.05

11

 

Lisa Eriksson

Finspångs KK

 

01.20.06

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass H14, 9 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Anton Åkerling

Örebro KF

 

00.47.03

2

 

Robin Andersson

Lidköpings KF

 

00.49.49

3

 

Patric Svensson

Örebro KF

 

00.52.44

4

 

Joakim Lindberg

Finspångs KK

 

00.55.50

5

 

Dennis Lindberg

Finspångs KK

 

00.57.35

6

 

Kasper Eloff

Finspångs KK

 

00.59.43

7

 

Jonas Bygghammar

Finspångs KK

 

01.08.53

8

 

Martin Larsson

Finspångs KK

 

01.09.18

9

 

Marcus Johansson

Finspångs KK

 

01.12.24

10

 

Valdemar Carlgren

Katrineholms KK

 

01.14.14

11

 

Daniel Johansson

Finspångs KK

 

01.26.27

 

 

 

 

 

 

 

K1, motionsklass, 9 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Filip Olsson

KK Kungsörnen

 

00.52.46

2

 

Lisa Hellström

Finspångs KK

 

00.53.01

3

 

Mats Andersson

Katrineholms KK

 

00.54.14

4

 

Kerim Rona

KK Kungsörnen

 

00.57.02

5

 

Krister Persson

Norrköping

 

00.58.04

6

 

Yvonne Johansson

Tibro KK

 

00.58.10

7

 

Tussi Loven

Stockholm

 

00.58.23

8

 

Elin Norman

Sollentuna KS

 

01.18.23

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass H 16, 18 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Samuel Pettersson

Katrineholms KK

 

01.49.04

2

 

Filip Andrée

Bråvikens KK

 

01.52.17

3

 

Olov Carlgren

Katrineholms KK

 

02.08.00

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass D 18, 19 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Martina Johansson

Näsets PK

 

01.42.54

2

 

Emma Andersson

Huskvarna KK

 

01.47.30

3

 

Emilia Liedbeck

Malmö KK

 

01.52.07

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass H 22, 31 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Mikael Westlén

Vaxholms KS

 

02.34.56

2

 

Magnus Sivebrant

Malmö KK

 

02.35.33

3

 

Markus Andersson

Huskvarna KK

 

02.38.31

4

 

Niklas Andersson

Huskvarna KK

 

02.38.42

5

 

Jacob Holst

KK Eskimå

 

02.45.19

6

 

Danny Hallmen

Örebro KF

 

02.45.27

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass H 18, 19 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Björn Granstedt

Näsets PK

 

01.34.20

2

 

Emil Pennsäter

Lödde KK

 

01.36.17

3

 

Mattias Andersson

Katrineholms KK

 

01.38.13

4

 

Johan Källberg

Lödde KK

 

01.40.59

5

 

Björn Ljungberg

Malmö KK

 

01.42.33

6

 

Joakim Nielsen

Malmö KK

 

01.43.13

7

 

Magnus Ljungberg

Malmö KK

 

01.46.34

8

 

Isak Nordin

Näsets PK

 

01.50.42

9

 

Marcus Östman

Finspångs KK

 

02.12.46

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass D 22, 31 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Anna Ferm

Örebro KF

 

03.08.04

 

 

 

 

 

 

 

K1, Veteraner herrar, 18 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

Klass

Tid

1

 

Stefan Wiberg

Örebro KF

H35

01.31.33

2

 

Peter Wahlberg

KK Glid

H35

01.34.00

3

 

Mats Andersson-Carlström

KFK Södertälje

H35

01.38.58

4

 

Göran Pettersson

Fridhemskanotisterna

H35

01.45.11

5

 

Sven Abrahamsson

Göteborgs KF

H35

01.46.14

6

 

Torbjörn Bandh

Tibro KK

H35

01.46.21

7

 

Sten Sjögren

Karlsbypaddlarna

H35

01.46.31

8

 

Lennart Skog

Finspångs KK

H35

01.55.24

 

 

 

 

 

 

1

 

Kenneth Johansson

Näsets PK

H45

01.34.40

2

 

Mats Eriksson

Örnsbergs KS

H45

01.39.02

3

 

Lars-Inge Fridolfsson

Reval Kayak Team

H45

01.46.10

4

 

Lars-Göran Gustavsson

Linköpings KK

H45

01.52.38

 

 

 

 

 

 

1

 

Ulf Eriksson

Lidköpings KF

H50

01.28.52

2

 

Stefan Andersson

Kungälvs KK

H50

01.40.15

3

 

Kjell Andersson

Karlsbypaddlarna

H50

01.40.19

4

 

Stefan Gustavsson

Tibro KK

H50

02.08.54

 

 

 

 

 

 

1

 

Ove Emanuelsson

Tibro KK

H55

01.40.58

2

 

Bo Welander

Tibro KK

H55

01.42.15

3

 

Christen Zetterström

KK Glid

H55

01.48.21

4

 

Leif Kronqvist

Bråvikens KK

H55

01.52.40

5

 

Hans Hellström

Finspångs KK

H55

01.52.41

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass D 16, 18 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Agneta Granstedt

Näsets PK

 

01.42.16

2

 

Emma Ljungholm

Katrineholms KK

 

01.55.45

3

 

Carolina Andersson

Katrineholms KK

 

02.26.19

 

 

 

 

 

 

 

K1, motionsklass, 18 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Mika Ojala

Svärtinge

 

01.46.00

2

 

Robert Svensson

Bråviken

 

01.58.42

 

 

 

 

 

 

 

K2, motionsklass, 18 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Hannes Sterner/Åse Hammenberg

Fridhemskanotisterna

01.38.21

 

 

 

 

 

 

 

C2, motionsklass, 9 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Sven Dahlgren/Johan Davidsson

Vingåker

 

01.19.21

 

 

 

 

 

 

 

C2, tävlingsklass, 18 km

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Ulf Pettersson/Catharina Lindell

Castrol

 

02.31.59