Resultat -04.

 

Resultatlista Lorepaddeln 2004-05-30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deltagande klubbar, företag, orter & andra konstellationer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bråvikens KK

 

 

 

 

Finspång

 

 

 

 

Finspångs KK

 

 

 

 

Höör KK

 

 

 

 

Karlsbypaddlarna

 

 

 

 

Katrineholm

 

 

 

 

Katrineholms KK

 

 

 

 

KK Glid

 

 

 

 

KK Kungsörnen Kungsör

 

 

 

 

Kungälvs KK

 

 

 

 

Lidköpings KF

 

 

 

 

Linköpings KK

 

 

 

 

Norrköping

 

 

 

 

Nyköpings KK

 

 

 

 

Näsets PK

 

 

 

 

Tibro KK

 

 

 

 

Westerviks KK

 

 

 

 

Vingåker

 

 

 

 

Örnsbergs KS

 

 

 

 

Överlida IK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass D14, 9 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Emma Ljungholm

Katrineholms KK

 

0.53.02

2

 

Elfrida Östlund

Katrineholms KK

 

0.54.25

3

 

Loe Hellström

Finspångs KK

 

0.56.55

4

 

Frida Eriksson

Finspångs KK

 

0.59.41

5

 

Melina Westberg

Bråvikens KK

 

1.07.02

6

 

Sofia Landberg

Bråvikens KK

 

1.07.23

7

 

Klara Hellström

Finspångs KK

 

1.15.32

8

 

Frida Hellström

Finspångs KK

 

1.15.49

9

 

Lisa Eriksson

Finspångs KK

 

1.21.46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass H14, 9 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Filip Andreé

Bråvikens KK

 

0.49.41

2

 

David Eriksson

Katrineholms KK

 

0.57.54

3

 

Magnus Kihlgren

Katrineholms KK

 

0.59.40

4

 

Joakim Lindberg

Finspångs KK

 

1.02.39

5

 

Dennis Lindberg

Finspångs KK

 

1.03.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, motionsklass, 9 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Hugo Hellström

Finspångs KK

 

0.56.39

2

 

Robert Pettersson

Finspångs KK

 

1.02.01

3

 

Lasse Östlund

Linköpings KK

 

1.04.55

4

 

Mari Antonsson

Finspångs KK

 

1.21.46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C2, motionsklass, 9 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Jonas Lundh/Björn Kaijser

Katrineholm

 

1.05.13

2

 

Sven Dahlgren/Johan Dahlgren

Vingåker

 

1.11.21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass H 18, 18 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Marcus Östman

Finspångs KK

 

1.42.53

2

 

Roland Komaromi

Katrineholms KK

 

1.48.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, Veteraner herrar, 18 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

Klass

Tid

1

 

Peter Wahlberg

KK Glid

H 35

1.35.19

2

 

Lars Inge Fridolfsson Ravels Kajak

Näsets PK

H 35

1.38.02

3

 

Torbjörn Bandh

Tibro KK

H 35

1.44.31

4

 

Peter Rona

KK Kungsörnen Kungsör

H 35

1.50.57

5

 

Lennart Skog

Finspångs KK

H 35

1.54.43

6

 

Anders Anefjärd

Bråvikens KK

H 35

1.59.34

 

 

 

 

 

 

1

 

Thomas Schumann

Örnsbergs KS

H 45

1.38.03

2

 

Lennart Lindberg

Finspångs KK

H 45

1.43.13

3

 

Lars -Göran Gustavsson

Linköpings KK

H 45

1.53.19

4

 

Stefan Gustavsson

Tibro KK

H 45

2.01.48

 

 

 

 

 

 

1

 

Stefan Andersson

Kungälvs KK

H 50

1.35.20

2

 

Kjell Andersson

Karlsbypaddlarna

H 50

1.41.16

 

 

 

 

 

 

1

 

Ove Emanuelsson

Tibro KK

H 55

1.38.03

2

 

Bo Welander

Tibro KK

H 55

1.42.57

3

 

Arne Wahlberg

KK Glid

H 55

1.43.00

4

 

Zäta Zetterstöm

KK Glid

H 55

1.48.39

5

 

Hans Hellström

Finspångs KK

H 55

1.48.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, motionsklass, 18 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

Klass

Tid

1

 

Mika Ojala

Svärtinge

 

1.44.29

2

 

Clas-Göran Claesson

Överlida IK

 

2.00.48

3

 

Christer Persson

Norrköping

 

2.09.02

4

 

Anders Ek

Finspång

 

2.09.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K2, motionsklass, 18 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Johan Stenberg/Per Sandgren

Örnsbergs KS

 

1.28.18

2

 

Sara Hallén/Madicken Anefjärd

Bråvikens KK

 

1.44.24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass H 22, 18 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Fredrik Östlund

Linköpings KK

 

1.28.14

2

 

Ulf Eriksson

Lidköpings KF

 

1.30.21

3

 

Simon Stålspets

Örnsbergs KS

 

1.33.59

4

 

Rickard Nilsson

Westerviks KK

 

1.37.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K1, tävlingsklass D 16, 18 km

 

 

 

Plac

 

Namn

Klubb

 

Tid

1

 

Lisa Hellström

Finspångs KK

 

1.50.33