Resultat -03.

 

Resultatlista Lorepaddeln 2003-06-08
Deltagande klubbar
Bråvikens KK
Finspångs KK
Fridhemskanotisterna
Grytgöls IK
Katrineholms KK
KK Glid
Kungälvs KK
Lidköpings KF
Linköpings KK
Näsets PK
Trollhätte KK
Valla
Westerviks KK
Örnsbergs KS
Överlida IK
Deltagande företag
Castrol
  K1, tävlingsklass D14, 9 km      
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 3 Madicken Anefjärd Bråvikens KK 47.42
2 1 Elfrida Östlund Katrineholms KK 48.17
3 6 Emma Ljungholm Katrineholms KK 48.19
4 5 Sara Hallén Bråvikens KK 53.31
5 2 Frida Eriksson Finspångs KK 53.43
6 4 Loe Hellström Finspångs KK Brutit
  K1, tävlingsklass H14, 9 km      
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 13 Samuel Pettersson Katrineholms KK 43.44
2 14 Filip Andrée Bråvikens KK 45.15
3 11 Hugo Hellström Finspångs KK 47.30
4 12 Jimmy Pettersson Bråvikens KK 51.30
  K1, motionsklass, 9 km       
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 17 Niklas A Emanuelsson Fridhemskanotisterna 42.06
2 18 Nicoline Isebäck Andrée Bråvikens KK 52.04
3 19 Mari Antonsson Finspångs KK 53.53
  C2, motionsklass, 9 km       
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 22 Jonas Lundh/Björn Kaijser Valla 54.49
2 23 Janne Fransson/Lina Fransson Grytgöls IK 55.35
  K1, tävlingsklass D/H16, 18 km      
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 33 Mattias Andersson Katrineholms KK 1.29.28
2 36 Andreas Mäntykorpi Finspångs KK 1.33.00
3 34 Marcus Östman Finspångs KK 1.39.03
4 29 Lisa Hellström Finspångs KK 1.41.55
5 35 Roland Komaromi Katrineholms KK 1.50.21
  C2, tävlingssklass, 18 km       
Plac Nr Namn Tid
1 40 Stig Holm/Jan Östlind Tibro KK 1.35.08
2 26 Ulf Pettersson/Catharina Lindell Castrol 2.11.38
  K1, motionsklass damer, 18 km      
Plac Nr Namn Klubb Klass Tid
1 45 Tussi Lovén Örnsbergs KS D55 1.46.21
2 44 Helena Hellström Finspångs KK D40 2.07.55
  K1, motionsklass herrar, 18 km      
Plac Nr Namn Klubb Klass Tid
1 64 Hans Helenius KK Glid H40 1.29.00
2 55 Roland Carlsson KK Glid H55 1.29.04
3 79 Stefan Andersson Kungälvs KK H45 1.32.17
4 52 Ove Emanuelsson Tibro KK H60 1.32.23
5 61 Thomas Schumann Örnsbergs KS H45 1.32.33
6 67 Lars-Inge Fridolfsson Näsets PK H40 1.33.03
7 65 Mats Eriksson Örnsbergs KS H40 1.33.20
8 58 Bo Welander Tibro KK H50 1.36.32
9 51 Làszló Joó Örnsbergs KS H60 1.38.16
10 70 Kjell Andersson Motala H?? 1.39.21
11 53 Zäta Zetterström KK Glid H55 1.40.02
12 63 Lars-Göran Gustavsson Linköpings KK H45 1.41.46
13 56 Urban Kramer Örnsbergs KS H50 1.42.06
14 66 Torbjörn Bandh Tibro KK H40 1.42.31
15 54 Leif Åke Kronqvist Bråvikens KK H55 1.47.11
16 60 Claes-Göran Claesson Överlida IK H45 1.47.54
17 71 Lennart Johansson Tibro KK H65 1.48.24
18 50 Sture Emanuelsson Tibro KK H70 2.00.40
19 68 Lennart Skog Finspångs KK H35 2.01.59
20 62 Stefan Gustavsson Tibro KK H45 2.05.09
  K2, motionsklass, 18 km      
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 73 Sandra Larsson/Alexander Agapow Örnsbergs KS 1.24.12
2 76 Urban Ringqvist/Rolf Andersson Bråvikens KK 1.40.02
3 72 Mika Ojala/Fredrik Sjöberg Bråvikens KK 1.46.34
4 74 Ian Jamieson/Lasse Östlund Linköpings KK 1.49.23
5 75 Sven Sivers/Mattias Sivers Göteborg/Enhörna 2.36.00
  K1, tävlingsklass herrar seniorer, 18 km    
Plac Nr Namn Klubb Klass Tid
1 83 Markus Andersson Linköpings KK H22 1.17.47
2 80 Ulf Eriksson Lidköpings KF H50 1.24.10
3 82 Rickard Nilsson Westerviks KK H30 1.30.52
4 78 Lars Modig KK Glid H22 1.32.14
5 81 Göran Pettersson Fridhemskanotisterna H35 1.33.22
  K4, motionsklass, 18 km      
Plac Nr Namn Klubb Tid
1 90 Östlund/Östlund/Nilsson/Holm Linköpings KK Mix 1.14.57
2 91 Eriksson/Anefjärd/Hellström/Hellström Finspång/Bråviken 1.22.59